SAHA HABER

SAHA İstanbul Pavilyonunda yer alan Teknopark İstanbul Standı Uçuş Deneyimi

Nuri Demirağ’ın Nu.D.36 eğitim uçağı ile uçmaya hazır mısınız?

Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul ve üye firmaları TEKNOFEST’te ziyaretçilere sürpriz etkinlikler hazırlıyor. SAHA İstanbul pavilyonunda yer alan Teknopark İstanbul standına gelen ziyaretçiler, VR gözlüğü takarak Nuri Demirağ’ın Nu.D.36 eğitim uçağında, unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşayacak.

Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e sayılı günler kaldı. Geçen yıl 550 bin ziyaretçi ile rekor kıran festivalde bu yıl hedef 1 milyonun üzerinde ziyaretçi… 17-24 Eylül  tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST’te birbirinden ilgi çekici gösteriler, yarışmalar ve sürprizler hazırlanıyor.  Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul’a ayrılan pavilyonda da ziyaretçileri unutulmaz anlar, heyecanlı deneyimler bekliyor.

Dünyanın en büyük festivali TEKNOFEST’te hazırlanan SAHA İstanbul pavilyonunda, SAHA İstanbul, dışında Teknopark İstanbul, Erin Motor, Ordulu Bilgi Teknolojileri, Piri Resi Bileşim Teknolojileri, AFS Hassas Döküm, Bites Savunma, SDT AŞ. Ata Arms, C-Tech Bilişim, Pavotek, Ulak Haberleşme, OBSS Teknoloji ve Altınay Robot’un standları yer alacak. Ziyaretçiler, SAHA İstanbul pavilyonunda sürpriz etkinlikler, şaşırtıcı yeniliklerle karşılaşacak.
Uçuş sertifikanız TEKNOFEST’te…
Savunma, havacılık ve uzay sanayinin önemli firmalarının yer aldığı SAHA İstanbul pavilyonunda yer alacak Teknopark İstanbul, ziyaretçileri Nuri Demirağ’ın Nu.D. 36 eğitim uçağının simülasyonu ile karşılayacak. Teknoark İstanbul standını ziyaret edenler, VR gözlüğü takarak Nu.D.36’da ayaklarını yerden kesecek bir uçuş deneyimi yaşayacaklar. Uçağı başarıyla kullanan kişilere ayrıca uçuş sertifikaları da verilecek.
Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gelecek nesillerde sürdürülebilir kıldığına dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, TEKNOFEST’in her yaş grubundaki ziyaretçiler için yüksek teknolojinin en keyifli haliyle sunulduğu bir platform olduğunu ifade etti.
SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş “Milli teknoloji hamlesi ile Türkiye son yıllarda savunma havacılık ve uzay sanayiinde büyük adımlar attı. Dünyanın en büyük festivali haline gelen TEKNOFEST, Türkiye adına bu adımların başarıyla devam edeceğinin kanıtı” dedi. SAHA İstanbul pavilyonunda yer alan diğer firmalar da hazırlıklarına devam ediyor. SAHA İstanbul üyesi Altınay Robot da ziyaretçilere TEKNOFEST’e geldiklerinde görebilecekleri, deneyimleyebilecekleri robotik sürprizler hazırlıyor.

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

  • Havacılıkta yapısal tamir metotları rekabeti artırıyor mu?

   Yapısal Tamir Tasarımı hava araçlarının kavramsal tasarım sürecinden başlayıp hava aracının kullanımdan çıktığı güne kadar ürün yaşam döngüsünü etkileyen, fiyat rekabeti imkânı sağlayan, güvenlik ve uçuşa elverişliliğini etkileyen bir süreç. Malzeme teknolojilerinin gelişmesi, kompozit malzemelerin havacılık sanayisinde daha fazla kullanılması ile tamir tasarım yöntemlerinde yaşanan değişimler şirketlerin rekabetinde önemli bir rol oynuyor. Havacılık günden güne The post Havacılıkta yapısal tamir metotları rekabeti artırıyor mu? first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Almanya ve Fransa’dan EuroMALE hamlesi

   Almanya ve Fransa Savunma Bakanları, EuroMALE programını hızlandırılması için üye ülkeleri İHA’nın geliştirme aşamasını yıl sonundan önce başlatmaya çağırdı. Airbus, Dassault ve Leonardo şirketleri tarafından geliştirilen ve Nisan 2018’deki Berlin Havacılık Fuarı’nda mock-up’ı tanıtılan EuroMALE programı, sessizliğe büründü. EuroMALE programındaki bu bu sessizliği ise Alman ve Fransız bakanlar bozdu. Almanya ve Fransa Savunma Bakanları, EuroMALE The post Almanya ve Fransa'dan EuroMALE hamlesi first appeared on SavunmaSanayiST.

  • TUSAŞ’ta kritik DIRCM toplantısı

   A400M Askeri Nakliye Uçağı için başlatılan Yönlendirilmiş Kızılötesi Önlemler (Directional Infrared Counter Measure / DIRCM) Projesi’nde önemli bir aşama tamamlandı. Airbus ile Alman Hava Kuvvetleri arasında yapılan DIRCM projesinin Kritik Tasarım Gözden Geçirme Toplantısı, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Alman Hava Kuvvetleri uçaklarına DIRCM sisteminin entegre edilerek sertifikalandırılacağı program, A400M The post TUSAŞ'ta kritik DIRCM toplantısı first appeared on SavunmaSanayiST.

  • MMU’nun Gizli Gücü: Düşük Görünürlük

   TUSAŞ, yerli ve millî ürünleri üretirken hep daha fazlasını hayal ediyor. Yeni teknolojiler ile üstün kabiliyetlerle donattığı ürünlerin tasarım ve üretim aşamaları ise sektörü yakından takip eden birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki siz, Milli Muharip Uçak’ın düşük görünürlük özelliği için gerçekleştirilen çalışmalar hakkında neler biliyorsunuz? Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan, F-16 uçaklarının The post MMU’nun Gizli Gücü: Düşük Görünürlük first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Uzun Ufuk’a ARES Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek

   Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Ege Denizi’nde keşif, gözetleme, tespit ve teşhis kabiliyetinin arttırılması için başlatılan Uzun Ufuk Projesi kapsamında geliştirilen Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne, ARES Radar Elektronik Destek (ED) Sistemi entegre edilecek. Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Tehdit radar sinyallerinin yüksek doğrulukla tespit The post Uzun Ufuk'a ARES Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek first appeared on SavunmaSanayiST.