SAHA İstanbul Pavilyonunda yer alan Teknopark İstanbul Standı Uçuş Deneyimi

Nuri Demirağ’ın Nu.D.36 eğitim uçağı ile uçmaya hazır mısınız?

Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul ve üye firmaları TEKNOFEST’te ziyaretçilere sürpriz etkinlikler hazırlıyor. SAHA İstanbul pavilyonunda yer alan Teknopark İstanbul standına gelen ziyaretçiler, VR gözlüğü takarak Nuri Demirağ’ın Nu.D.36 eğitim uçağında, unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşayacak.

Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e sayılı günler kaldı. Geçen yıl 550 bin ziyaretçi ile rekor kıran festivalde bu yıl hedef 1 milyonun üzerinde ziyaretçi… 17-24 Eylül  tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST’te birbirinden ilgi çekici gösteriler, yarışmalar ve sürprizler hazırlanıyor.  Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul’a ayrılan pavilyonda da ziyaretçileri unutulmaz anlar, heyecanlı deneyimler bekliyor.

Dünyanın en büyük festivali TEKNOFEST’te hazırlanan SAHA İstanbul pavilyonunda, SAHA İstanbul, dışında Teknopark İstanbul, Erin Motor, Ordulu Bilgi Teknolojileri, Piri Resi Bileşim Teknolojileri, AFS Hassas Döküm, Bites Savunma, SDT AŞ. Ata Arms, C-Tech Bilişim, Pavotek, Ulak Haberleşme, OBSS Teknoloji ve Altınay Robot’un standları yer alacak. Ziyaretçiler, SAHA İstanbul pavilyonunda sürpriz etkinlikler, şaşırtıcı yeniliklerle karşılaşacak.
Uçuş sertifikanız TEKNOFEST’te…
Savunma, havacılık ve uzay sanayinin önemli firmalarının yer aldığı SAHA İstanbul pavilyonunda yer alacak Teknopark İstanbul, ziyaretçileri Nuri Demirağ’ın Nu.D. 36 eğitim uçağının simülasyonu ile karşılayacak. Teknoark İstanbul standını ziyaret edenler, VR gözlüğü takarak Nu.D.36’da ayaklarını yerden kesecek bir uçuş deneyimi yaşayacaklar. Uçağı başarıyla kullanan kişilere ayrıca uçuş sertifikaları da verilecek.
Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gelecek nesillerde sürdürülebilir kıldığına dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, TEKNOFEST’in her yaş grubundaki ziyaretçiler için yüksek teknolojinin en keyifli haliyle sunulduğu bir platform olduğunu ifade etti.
SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş “Milli teknoloji hamlesi ile Türkiye son yıllarda savunma havacılık ve uzay sanayiinde büyük adımlar attı. Dünyanın en büyük festivali haline gelen TEKNOFEST, Türkiye adına bu adımların başarıyla devam edeceğinin kanıtı” dedi. SAHA İstanbul pavilyonunda yer alan diğer firmalar da hazırlıklarına devam ediyor. SAHA İstanbul üyesi Altınay Robot da ziyaretçilere TEKNOFEST’e geldiklerinde görebilecekleri, deneyimleyebilecekleri robotik sürprizler hazırlıyor.