SAHA HABER

SAHA İstanbul internet üzerinden faaliyetlerini sürdürüyor

Sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, iş dünyasında dijitalleşmeye hız katan Kovid-19 salgını sürecinde firma tanıtımlarını ve network çalışmalarını online mecralara taşıdı.

Sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, iş dünyasında dijitalleşmeye hız katan Kovid-19 salgını sürecinde firma tanıtımlarını ve network çalışmalarını online mecralara taşıdı.

SAHA İstanbul açıklamasına göre, Milli Teknoloji Hamlesi’nin destekçisi, yüksek teknoloji üretim kabiliyetine sahip yüzlerce firmayı aynı çatı altında buluşturan SAHA İstanbul, savunma, havacılık ve uzay endüstrisine yönelik üretim yapan yerli firmaları online mecralarda buluşturuyor.

Kovid-19 döneminde sürece hızla uyum sağlayan SAHA İstanbul, “Yeteneklerimizi Tanıyalım” başlıklı webinarlarla firmalarının üretim yeteneklerini ve ürünlerini tanıtmaya, sektörde verimli ağlar kurmaya devam ediyor.

Canlı yayınlanan webinarlar SAHA İstanbul’un; Youtube, Facebook ve Twitter hesaplarından izlenebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, tüm sektörlerde olduğu gibi iş dünyasındaki yüze yüze iletişimin de dijital ortama taşındığı salgın günlerinde SAHA İstanbul’un çalışmalarına dijital olarak devam ettiğini ifade etti.

Düzenli olarak gerçekleştirilen webinarlarla üyelerin firmalarını tanıttığını ve üretim yeteneklerini anlatan sunumlar yaptığını aktaran Keleş, şunları kaydetti:

“İlgiyle takip edilen bu tanıtım webinarları sayesinde firmalarımız üretimleri sırasında ihtiyaç duydukları malzemelerin yerli üreticilerinden haberdar oluyor. Türkiye’nin yüksek teknoloji üretim yetenekleri anlatılıyor. SAHA İstanbul komite yöneticilerinin de katıldığı webinarlar yerli üretimin artırılmasına yönelik önemli iş birliği fırsatları da sunuyor.

SAHA İstanbul üyelerinin büyük bölümü; savunma, havacılık ve uzay sanayinde ihtiyaç duyulan yüksek teknoloji gerektiren üretimler gerçekleştiren özellikli firmalar. Salgın sürecinde de Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi’ne destek vermeye, yerli firmalar arasında iş birliği fırsatları yaratmaya kesintisiz devam ettik.”

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

  • Bulgaristan modernize edilen Su-25’leri teslim aldı

   Bulgar Hava Kuvvetleri (BUAF), Beyaz Rusya’da bulunan 558’inci Havacılık Onarım Fabrikası tarafından modernize edilen ilk Su-25 savaş uçaklarını teslim aldı. Bulgaristan Savunma Bakanlığı; Kasım 2018’de, Bulgaristan Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan 8 adet Su-25 savaş uçağının modernize edilmesi için Beyaz Rusya’da bulunan 558’inci Havacılık Onarım Fabrikası ile 49 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzalanmıştı. Edinilen The post Bulgaristan modernize edilen Su-25’leri teslim aldı first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Çek Cumhuriyeti SPYDER Hava Savunma Sistemi alıyor

   Çek Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı; İsrail merkezli RAFAEL şirketi tarafından geliştirilen SPYDER Hava Savunma Sistemi satın alma kararını, İsrail Savunma Bakanlığı’na bildirdi. Edinilen bilgiye göre; Çek Cumhuriyeti, Çek Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen İsrail merkezli RAFAEL şirketi tarafından geliştirilen SPYDER Hava Savunma Füze Sistemi (HSFS) satın almaya karar verdi. Çek Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı, ilgili kararını İsrail Savunma The post Çek Cumhuriyeti SPYDER Hava Savunma Sistemi alıyor first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Savunma Sanayii Başkanı DEMİR’den Azerbaycan’a destek mesajı

   T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Ermenistan ile savaş halinde olan Azerbaycan’a yönelik destek açıklamalarında bulundu. Başkan DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Savunma sanayiinin her ne imkanı var ise kardeş Azerbaycan’ın yanındadır. Bunu her zaman söyledik, bütün kapılar açık. Olabilen her türlü desteği, her ortamda vermeye hazırız. Bunu, devletimizin her kademesinde dillendirmiş durumdayız The post Savunma Sanayii Başkanı DEMİR’den Azerbaycan’a destek mesajı first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Savunma Sanayii Başkanı DEMİR’den TCG ANADOLU açıklaması

   T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, TCG ANADOLU Amfibi Hücum Gemisi (LHD)’nde kullanılacak hava araçları ve geminin envatere giriş tarihi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Konuk olduğu Başkent Kulisi programında konuşan Başkan DEMİR, “ANADOLU gemisi ilk tasarım olarak, üzerinden helikopter kalkıp inebilecek bir platform olarak düşünüldü ve öyle tasarlandı. Daha sonra belki The post Savunma Sanayii Başkanı DEMİR’den TCG ANADOLU açıklaması first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Savunma Sanayii Başkanı DEMİR’den Jet Motorlu İHA açıklaması

   T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Türkiye’nin insansız hava aracı yol haritası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Konuk olduğu Başkent Kulisi programında konuşan Başkan DEMİR, “Bu yol haritası, sürekli ve bizim bu alandaki üstünlüğümüzü hep ileriye taşıyacak bir kavramla devam etmeli. Bugün, TB2 ve ANKA’dan sonra AKINCI’yı konuşmaya başladık. AKSUNGUR gibi bir The post Savunma Sanayii Başkanı DEMİR’den Jet Motorlu İHA açıklaması first appeared on SavunmaSanayiST.