SAHA HABER

SAHA İstanbul bütün imkanlarını seferber ediyor

SAHA İstanbul, koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç duyulacak medikal ürünlerinin üretilmesi konusunda imkanlarını seferber etmeye hazır.

Savunma ve havacılık sektöründe dışa bağımlılığın ortadan kalkması için kurulan Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden ve Türkiye’de de görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının tespit ve tedavisi için sağlık kuruluşlarında büyük bir özveriyle mücadele edildiğini belirtti.

SAHA İstanbul, bu seferberlikte görev almak için gerekli çalışmalara başlandığını aktardığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Vaka sayısının artmasıyla birlikte teşhis ve tedavi sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına milli sanayimizin yeteneklerini oluşturan tüm makine, ekipman, yazılım ve test altyapısını acil ihtiyaç duyulan medikal cihazların üretimi için koronavirüs ile mücadelede hizmete sunmak üzere çalışmalar yürütüyoruz. Bu zorlu süreçte devletimizin ve milletimizin yanındayız.

Yaşamakta olduğumuz koronavirüs salgını felaketinin bertaraf edilmesinde, SAHA İstanbul bünyesindeki 472 firmanın üretim ve Ar-Ge yeteneklerini, bu süreçte ihtiyaç duyulacak medikal ürünlerin üretilmesi konusunda seferber etmeye hazır olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

The post SAHA İstanbul bütün imkanlarını seferber ediyor appeared first on Defence and Technology.

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

  • İsviçre’nin savaş uçağı alım planına referandum onayı

   İsviçre’nin yaklaşık 6 milyar ABD Doları değerindeki yeni nesil savaş uçağı alım programına, İsviçre halkı tarafından yapılan referandumun sonucuna göre onay verildi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta paylaştığımız haberimizde; İsviçre’nin, İsviçre Hava Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen yeni nesil savaş uçağı alımı için yaklaşık 6 milyar ABD Doları değerinde bir program başlatmayı planladığını belirtmiştik. İsviçre; pek çok kişinin The post İsviçre'nin savaş uçağı alım planına referandum onayı first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Ermeni Ordusu’nda Tochka rezaleti

   Ermenistan Silahlı Kuvvetleri tarafından Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri hedeflerine ateşlenen üç adet Tochka-U (OTR-21) Taktik Balistik Füze (TBM) Sistemi’nin, üçü de patlamadı. Konuyla ilgili olarak Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ermenistan Silahlı Kuvvetleri, yüksek hassasiyetli Tochka-U (OTR-21) Taktik Balistik Füze kullandı. Üç füze ateşlendi, üçü de patlamadı.” ifadelerine yer verildi. Ermenistan tarafından ateşlenen balistik füzelerin The post Ermeni Ordusu’nda Tochka rezaleti first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Kosova Cumhuriyeti Savunma Bakanı’ndan TUSAŞ ziyareti

   Kosova Cumhuriyeti Savunma Bakanı Anton Quni, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)’ye bir ziyaret düzenledi. Quni, TUSAŞ tarafından geliştirilen ürünler hakkında bilgi aldı. Konuyla ilgili olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, “Kosova Cumhuriyeti Savunma Bakanı Anton Quni, şirketimizi ziyaret ederek ürünlerimiz hakkında bilgi aldı.” ifadelerine yer verildi. Ziyaret esnasında Bakan The post Kosova Cumhuriyeti Savunma Bakanı’ndan TUSAŞ ziyareti first appeared on SavunmaSanayiST.

  • STM’nin Kurumsal İnternet Sitesi Yenilendi

   STM’nin yenilenen kurumsal internet sitesi ile şirket; geliştirdiği kritik çözümleri, milli projeleri, kariyer olanakları ve staj başvurularını, savunma sanayii ekosistemine yönelik iş birlikleri ve daha fazlasını yalın bir şekilde ziyaretçilerine sunuyor. Güncel web teknolojileri ile geliştirilen www.stm.com.tr, STM’nin denizaltından uzaya varan geniş bir alanda sunduğu esnek mühendislik çözümlerini güncel tasarım diliyle hem ülkemize hem de The post STM'nin Kurumsal İnternet Sitesi Yenilendi first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Amerikan F-16’ları Bulgaristan semalarında

   Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri (USAF)’ne ait F-16 Fighting Falcon tipi savaş uçakları, Bulgaristan semalarında görüldü. F-16’lar, QRA görevi icra edecekler. İtalya’daki Aviano Hava Üssü’nde bulunan 31’inci Savaşçı Kanadı’na bağlı 555’inci Avcı Filo’dan 6 adet F-16; NATO’nun Geliştirilmiş Hava Polisliği (NATO enhanced air policing) misyonu kapsamında, 28 Eylül 2020 itibariyle Bulgaristan’da göreve başladı. 4 hafta The post Amerikan F-16’ları Bulgaristan semalarında first appeared on SavunmaSanayiST.