SAHA HABER

SAHA BOEING ZİRVESİ

SAHA BOEING ZİRVESİ

28.11.2017 tarihinde, SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA – BOEING Zirvesi’nde ikili görüşmeler yapan 89 firmamızdan 3 firmamız Boeing tarafından tedarikçi olarak duyurulmuştur.

BOEING-SAHA İstanbul Buluşması Teknopark İstanbul’da Gerçekleştirildi

Gün boyu ikili firma görüşmeleriyle süren etkinlikte Türkiye’den daha fazla firmanın BOEING’in global tedarik zincirine dahil olması ve havacılık alanında Türkiye’nin kabiliyet ve kapasitesinin gelişmesi amaçlandı. 

Etkinliğe SAHA İstanbul üye firmalarının yanı sıra Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay ALPAY, Savunma Sanayii Müsteşarı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal EKŞİ, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cihan KANLIGÖZ, THY Genel Müdürü Dr. Temel KOTİL, THY Teknik Genel Müdürü Ahmet KARAMAN ve BOEING Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı John BYRNE da katıldı. 

Etkinlikle ilgili olarak TRT Haber’e konuşan Teknopark İstanbul Genel Müdürü M. Bilal MACİT, tüm savunma ve havacılık firmalarını SAHA İstanbul’un ve Teknopark İstanbul’un değerli birer üyesi olmaya davet etti.  

Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın Işıl yaptığı açıklamada, “Türk havacılık sanayi, Boeing ile köklü işbirliği sayesinde son yıllarda önemli gelişmeler kaydetti ve kabiliyetler kazandı. Boeing ve SAHA tarafından birlikte düzenlenen bu etkinlik, mevcut ve potansiyel Türk tedarikçilere, Türk havacılık sektörünün Boeing’in tedarik zincirindeki rolünü artırmak amacıyla gelecekteki kazan-kazan fırsatlarına ve Boeing’in önceliklerine ilişkin bilgi alabilme imkânı sunuyor.” diye konuştu.

SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükdede yaptığı açıklamada, “SAHA İstanbul Kümesinin Havacılık ve Uzay ile ilgili konularda üretim yapan firmaları ile, Boeing yetkililerinin bir araya gelmeleri, Boeing firmasına iyi bir tedarikçi zinciri oluşmasını sağlayacaktır. Türk Sanayicilerinin Boeing için üretim yapması, hem Türkiye hem de Dünya pazarında uçak endüstrisi ile ilgili alanlarda kendilerini geliştirmelerinin önünü açacaktır” dedi.

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

Loading...
Loading...