SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ın SAHA EXPO 2020 Mesajı

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ın SAHA EXPO 2020 Mesajı

SAHA EXPO Sanal Fuarı, İleri Teknoloji Üretim Yeteneklerimizi, Tüm Dünya ile Buluşturacak Türkiye’de, savunma sanayisinin %100 yerli ve milli olması vizyonuyla kurulan ve sadece 5 yılda Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci en büyük kümelenmesi haline gelen SAHA İstanbul olarak, ülkemiz adına vizyoner adımlar atmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin üretim potansiyelini harekete geçirerek; deniz… Kaynak

SEKTÖRDEN HABERLER

Loading...

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

 • Rusya’dan dikkat çekici ‘Karadeniz Filosu’ kararı

  Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna ile artan gerilim üzerine Hazar Filosu’nun amfibi bot ve çıkarma gemilerinin Karadeniz Filosu’na transferine karar verdi. Rusya Haber Ajansı TASS’ın haberine göre; Rusya Federasyonu, Güney Askeri Bölgesi’ne (SVO) bağlı Hazar filosuna ait topçuları, amfibi botları ve gemileri, Makhachkala Üssü’nden Karadeniz’e transfer edecek. Transferin sebebinin, kış eğitim dönemi için yapılacak olan … The post Rusya’dan dikkat çekici ‘Karadeniz Filosu’ kararı first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Dikey İniş Kalkışlı Küçük İHA (KİHA) için TÇD yayımlandı

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından, Dikey İniş Kalkışlı Küçük İHA (KİHA) için Teklife Çağrı Dosyası (TÇD) yayımlandı. Edinilen bilgiye göre; Dikey İniş Kalkışlı Küçük İHA (KİHA) Projesi ile Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın bu alandaki ihtiyaçlarının, yerli imkanlarla karşılanması sağlanacak. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan ihaleye, sadece yerli firmalar tarafından katılım sağlanabilecek. Proje kapsamında … The post Dikey İniş Kalkışlı Küçük İHA (KİHA) için TÇD yayımlandı first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Baykar’dan Bayraktar TB3’ün yuvası TCG ANADOLU’ya ziyaret

  Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ve beraberindeki heyet, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçlarına binaen SEDEF Tersanesi tarafından üretimi süren TCG ANADOLU LHD gemisini ziyaret etti. Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sınıfında dünyanın ilk gemiye konuşlu S/İHA’sı olacak BayraktarTB3’ün yuvası TCG Anadolu’yu ziyaret ettik.” ifadelerini kullandı. Bayraktar, TCG Anadolu’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Savunma Sanayii … The post Baykar’dan Bayraktar TB3’ün yuvası TCG ANADOLU’ya ziyaret first appeared on SavunmaSanayiST.

 • İngiliz Savunma Bakanı Wallace: “Wagner’e meydan okumalıyız”

  İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, The Daily Telegraph gazetesine özel olarak yaptığı açıklamalarda Libya’da faaliyet gösteren “Rus özel askeri şirketlerine karşı” Batılı güçlerin “meydan okuması gerektiğini” açıkladı. The Daily Telegraph gazetesi tarafından özel olarak hazırlanan haberde, uydu fotoğraflarıyla Rus paralı askerlerinin Libya’da yaptığı askeri yığınaklanma gözler önüne seriliyor. Ben Wallace, “Putin’in Şefi” olarak bilinen Yevgeny … The post İngiliz Savunma Bakanı Wallace: “Wagner’e meydan okumalıyız” first appeared on SavunmaSanayiST.

 • GÖKDOĞAN Füzesi F-16’nın kanadında

  TÜBİTAK-SAGE tarafından geliştirilen GÖKDOĞAN Hava Hava Füzesi, F-16 savaş uçağı üzerinde görüntülendi. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), GÖKTUĞ Projesi kapsamında Türkiye’nin ilk yerli havadan havaya füzelerini geliştiriyor. TÜBİTAK-SAGE tarafından geliştirilen GÖKDOĞAN Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi (BVRAAM) ile BOZDOĞAN Görüş İçi Hava Hava Füzesi (WVRAAM)’nin yerden atışlı testleri, gerçek F-16 kanadından başarıyla … The post GÖKDOĞAN Füzesi F-16’nın kanadında first appeared on SavunmaSanayiST.