SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ın SAHA EXPO 2020 Mesajı

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ın SAHA EXPO 2020 Mesajı

SAHA EXPO Sanal Fuarı, İleri Teknoloji Üretim Yeteneklerimizi, Tüm Dünya ile Buluşturacak Türkiye’de, savunma sanayisinin %100 yerli ve milli olması vizyonuyla kurulan ve sadece 5 yılda Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci en büyük kümelenmesi haline gelen SAHA İstanbul olarak, ülkemiz adına vizyoner adımlar atmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin üretim potansiyelini harekete geçirerek; deniz… Kaynak

SEKTÖRDEN HABERLER

Loading...

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

 • Yunanistan Rafale anlaşması imzalandı

  Yunan Hava Kuvvetleri (HAF) için 18 adet Rafale savaş uçağının tedarikini içeren Yunanistan Rafale anlaşması, geçtiğimiz saatlerde Yunanistan ile Fransa arasında imzalandı. Konuyla ilgili olarak Fransa Savunma Bakanı Florence Parly tarafından yapılan açıklamada, Bu sözleşmenin imzalanmasına tanıklık etmekten gurur duyuyoruz: Yunanistan, 18 Rafale savaş uçağı ile operasyonlarda kanıtlanmış olan tanınmış teknolojik yetenekleri elde ediyor. Ve … The post Yunanistan Rafale anlaşması imzalandı first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Çin’den ABD’ye Uçak Gemisi tepkisi

  ABD Donanması’na bağlı uçak gemisi görev gücünün stratejik Güney Çin Denizi’nde yelken açmasının ardından, Çin’den tepki geldi. Her yıl trilyonlarca dolarlık ticaretin aktığı stratejik Güney Çin Denizi, uzun zamandır Pekin ve Washington arasındaki çekişmenin odak noktası durumunda. Çin, özellikle buradaki ABD askeri faaliyetlerinden rahatsızlık duymaktadır. ABD Ordusu tarafından Joe Biden’ın ABD başkanı olmasından birkaç gün … The post Çin’den ABD’ye Uçak Gemisi tepkisi first appeared on SavunmaSanayiST.

 • İngiltere’den İnsansız Savaş Uçağı hamlesi

  İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF), 25 Ocak 2021 tarihinde Twitter’da yaptığı paylaşım ile ABD’li Spirit AeroSystems firmasının, İngiliz Savunma Bakanlığı ile İnsansız Savaş Uçağı için sözleşme imzaladığını duyurdu. RAF tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “İngiltere, ilk mürettebatsız/insansız savaş uçağı filosunu oluşturmaya Spirit AeroSystems ile yapılan 30 milyon sterlin değerindeki sözleşme ile bir adım daha … The post İngiltere’den İnsansız Savaş Uçağı hamlesi first appeared on SavunmaSanayiST.

 • TSK, ÖMTTZA ile ilk kez 6×6 ve 8×8’le tanışıyor

  Türk Silahlı Kuvvetleri, Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (ÖMTTZA) Projesi ile ilk kez 6×6 ve 8×8 konfigürasyonundaki zırhlı araçlarla tanışacak. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile FNSS Savunma arasında Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (ÖMTTZA) Projesi, 2019 yılında gerçekleştirilen 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’19) esnasında imzalanmıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri, FNSS Savunma’nın PARS TTZA … The post TSK, ÖMTTZA ile ilk kez 6×6 ve 8×8’le tanışıyor first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Türk Denizaltısı Milli Torpido AKYA ateşledi

  Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait TCG GÜR (S-334) Denizaltısı, Marmara Denizi’nde Roketsan ana yükleniciliğinde geliştirilen Milli Torpido AKYA ateşledi. Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “TCG GÜR denizaltımız, Marmara Denizi’nde AKYA Talim Torpidosu atışını başarıyla icra etti.” ifadelerine yer verildi. Böylelikle AKYA Ağır Torpido’nun, GÜR Sınıfı Denizaltılara entegre edildiği, resmen doğrulanmış oldu. … The post Türk Denizaltısı Milli Torpido AKYA ateşledi first appeared on SavunmaSanayiST.