SAHA İstanbul ile Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM’dan İş Birliği

SAHA İstanbul ile Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM’dan İş Birliği

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Urisky ve Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM üyesi iş adamlarından oluşan heyet SAHA İstanbul’u ziyaret etti. Milli Teknoloji Hamlesi’ne en güçlü desteği veren SAHA İstanbul ve UKRAVİAPROM arasında karşılıklı işbirliği anlaşması imzaladı. İki kümelenme üyelerinin ortak projeler geliştirmelerine imkan veren anlaşma, savunma ve havacılık alanında iki ülke ticaretine önemli katkı sağlayacak. Savunma ve havacılık sektörlerinde, Türkiye ve Ukrayna arasında son dönemde artan işbirliğine katkı sağlayacak önemli bir adım da SAHA İstanbul’dan geldi… Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul ve Ukrayna Havacılık Kümelenmesi “UKRAVİAPROM” arasında karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı. Teknopark İstanbul’da yapılan imza törenine katılan Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Urisky, UKRAVİAPROM” Başkanı Viktor POPOV ve beraberindeki heyeti, SAHA İstanbul  Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve SAHA İstanbul…

SEKTÖRDEN HABERLER

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

 • Türkiye ile Ukrayna arasında motor anlaşması

  22 Ekim’de Türk heyeti, Ukrayna devletine ait “Ukroboronprom”un bir parçası olan Gaz Türbini Araştırma, Yapım ve Üretim Kompleksi Zorya’yı ziyaret ederek bir ortaklık anlaşması imzaladı. Edinilen bilgiye göre; Türk şirketi LODOS Propulsion Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Haluk Bayraktar liderliğindeki yöneticileri, 22 Ekim 2020 tarihinde devlet kurumu “Ukroboronprom” ve milletvekilleri ile bir araya gelerek “Zorya”nın The post Türkiye ile Ukrayna arasında motor anlaşması first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Bakan AKAR’dan kritik S-400 açıklamaları

  Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Türkiye’nin tedarik ettiği S-400 Hava Savunma Füze Sistemi (HSFS) ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. “S-400’ler NATO’nun komuta ve kontrol altyapısına endegre edilmeyecek” diyen Akar, bunun yerine sistemin diğer NATO üklelerinde de örneği olduğu üzere (Yunanistan S-300) ayrı bir şekilde yani ‘Stand-Alone’ olarak kullanılacağını vurguladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S- The post Bakan AKAR’dan kritik S-400 açıklamaları first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Yunan Denizaltılarının Avcısı: YAKAMOS

  Türk Donanması, “Türkiye’nin Sualtı Akustiği Mükemmeliyet Merkezi” olarak çalışmalarına devam eden Meteksan Savunma’nın YAKAMOS Sonarı ile Yunan denizaltılarına göz açtırmıyor. Türkiye için hayati öneme sahip olan ve son zamanlarda önemi çok daha iyi bir şekilde ortaya çıkan “Mavi Vatan”, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından başarılı bir şekilde müdafaa ediliyor. Başta Doğu Akdeniz ve Adalar Denizi The post Yunan Denizaltılarının Avcısı: YAKAMOS first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Azerbaycan’dan Yerli İHA: “İTİ QOVAN”

  Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanlığı, daha fazla harp başlığı kapasitesine sahip yerli Vurucu İnsansız Hava Aracı (İHA) İTİ QOVAN’ın seri üretimine başladı. AzeriDefence tarafından Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanlığı’nden edinilen bilgiye göre; “İTİ Qovan” isimli Vurucu veya diğer bir isimlendirmeyle Kamikaze İHA Sistemi, seri üretime geçti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in şahsi inisiyatifiyle 2005 yılında kurulan Savunma Sanayii The post Azerbaycan'dan Yerli İHA: "İTİ QOVAN" first appeared on SavunmaSanayiST.

 • KARGU’dan tam isabet!

  STM tarafından geliştirilen KARGU Döner Kanatlı Vurucu İnsansız Hava Aracı (İHA), Ateş Serbest-2020 Tatbikatı esnasında belirlenen hedefi başarıyla imha etti. Ateş Serbest-2020 faaliyeti Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Milli Savunma Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu, Alpaslan Kavaklıoğlu ve Muhsin Dere’nin Polatlı’daki General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat The post KARGU'dan tam isabet! first appeared on SavunmaSanayiST.