GÜNEŞ DİNAMİK TEKNOLOJİ VE MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

İletişim

GÜNEŞ DİNAMİK TEKNOLOJİ VE MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Güneş Dinamik, hidrolik pres ve özel amaçlı makine üretimi amacıyla 1968’de İstanbul’da kurulmuştur. 1990’da, otomotiv endüstrisinde faaliyetlerine başlamış, kaynak ve montaj fikstürleri tasarım ve imalatında uzmanlaşmıştır. Araç gövde üretiminin çeşitli alanlarında gelişmiş kalıp ve aparatların tasarımı, imalatı, kurulumu ve devreye alınması hizmetlerini gerçekleştirmiştir. Ürettiğimiz makinelerin %75’i dünyanın sayılı otomotiv üretim tesislerinde kullanılmak üzere ihraç edilmektedir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, özel ihtiyaca yönelik tasarlanıp hayata geçirilen makine projelerimiz bütün sanayi ve üretim alanlarına hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Özel makinelerimiz, Otomotiv, Enerji ve İmalat Sanayi’nin her alanında kullanılmaktadır.

İlerleyen zamanlarda, faaliyet gösterilen alandaki ihtiyaçlar doğrultusunda robotik ve otomasyon bölümünü açarak, çeşitli robotlu sistemlerin kurulum ve devreye alma çalışmalarına başlamıştır.  Müşterilerimizin; otomasyon seviyesi, arzu edilen çevrim süresi, ROI ve hatta gelecek öngörülerini de içeren kriterler çerçevesinde farklı robot seçenekleri, pozisyonerler, punta, lazer ve gaz altı kaynak makineleri, tutucu ve taşıyıcı sistemler, hücre içi güvenlik sistemleri, robotun çalışma süresi ve çalışma verimini en üst seviyeye çıkarmak için kullanılan sayısız yan ürünle, müşterilerine modüler robotlu sistemler sunmaktadır.

Denizcilikte Türk Donanması ve özel sektörde çeşitli projelere imza atmıştır. Güverte üstünden, makine dairesine kadar ihtiyaç duyulan ekipmanlar tasarlayıp, imal etmiştir. “MILGEM” (Askeri Milli Gemi) projesinde, üzerine düşen vazifeye de cevap vermiş, proje kapsamındaki askeri gemiler üzerinde Güneş Dinamik imzalı ekipmanların devreye alınmasını gerçekleştirilmiştir. Savunma sanayi içindeki yerini büyütmeyi hedeflerine koyan Güneş Dinamik; Kocaeli’nde yeni kurulan fabrikası, 50 senelik deneyim, bilgi ve becerileri ile savunma sanayindeki faaliyetlerine hız vermiş, Türkiye’nin milli sanayisinin gelişimine katkı sağlamayı odak edinmiştir.

Ürün Grupları

Fikstür Tasarım ve İmalatı
Hat İmalat ve Kurulumu
Kontrol Ekipmanları
Kaynak Ekipmanları
Montaj Fikstürleri
Metal İşleme, Talaşlı İmalat
Özel Makine Tasarım ve İmalatı
Tasarım ve ArGe Projeleri
Robotlu Sistem Ekipmanları
Otomasyon Sistemleri
Robotik
Paletleme
Kesme

Sektörü

 Endüstriyel Makinalar ve Üretim Ekipmanları/  Metal İşleme/  Mühendislik/  Robotik Otomasyon