OPTİMUM SÜREÇ TASARIM VE UYGULAMALARI SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.

Optimak STU 2012 yılı Mayıs ayında kurulmuş genç bir firmadır. Kurulduğu günden bugüne kadar, sanayi ve endüstrinin birçok alanında iş görme kabiliyet ve kapasitesine sahip olmasına rağmen, amacımız Hat Sonu Çözümleri ve Robotik Otomasyon alanında Avrupa’nın en iyi şirketlerinden biri olmaktır. Firmamız, Bekirpaşa/Erenler/Sakarya mevkiinde bulunan 4700 metrekare kapalı alana sahip olan tesislerinde, 38’ini mühendis, 14’ünü tekniker ve 8’ini de teknisyenlerin oluşturduğu, toplamda 85 kişilik bir ekip ile faaliyetlerine devam etmektedir. Firmamızın faaliyet alanı, kısaca “hat sonu uygulamaları” olarak adlandırdığımız bir alandır. Hat sonu uygulamaları, üretim hatlarının sonundaki robotik veya konvansiyonel olarak sunulan çözümlerin, tümüne verebileceğimiz genel bir ad olarak değerlendirilebilir. Firmamız Ar-Ge ve inovasyonun sürekliliğine inanan, faaliyetlerini bu doğrultuda sürdüren yapısı sayesinde 19.06.2018 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge Merkezi olmuştur. Optimum STU Ar-Ge Merkezi’nin kuruluş nedeni, Türkiye’de kendi teknolojilerimizi geliştirerek makine, yazılım gibi orta/yüksek teknoloji ürünlerinin ithalatını engellemektir. Geliştirdiğimiz teknolojiler, dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ihraç edilerek ülkemize değer katma hedeflenmiştir. Üniversiteler ve politeknik enstitülerle sürekli işbirliğimiz, yeni teknolojiler geliştirmek için eğitim kurumlarına ve Türk sanayisine teknik bilgi sağlar.

Firmamızın en önemli hedefi kendi alanına tamamen uzmanlaşarak bir marka haline gelmektir Ürün gamını daha da geliştirerek, yurt dışındaki rakiplerimizle, teknoloji, verimlilik, kalite ve hizmet alanlarında tam olarak yarışabilir hale gelmek için, durmaksızın sürdürdüğümüz Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımızı hızla tamamlama gayreti içerisindeyiz. Bu bağlamda üretmiş olduğumuz ürün ve sistemlere olan talep, yurt içinde giderek artarken, partner olarak çalıştığımız, yerli ana makine üreticileri ile de giderek artan bir ihracat grafiğini yakaladığımızı söyleyebiliriz.

Önümüzdeki dönemlerde, yapmış olduğumuz pazarlama, tanıtım ve fuar faaliyetlerimizin artması ile yurt içindeki pazar payımızı yükseltmeyi hedeflemekteyiz. Diğer yandan katılmayı planladığımız yurt dışı fuarlar ile yurt dışına direkt olarak ihracat yapar hale gelmek de öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Tüm bu hedeflere sağlıklı bir şekilde ulaşabilmek için, eş zamanlı olarak geliştirdiğimiz kadromuzu da gerekli eğitim ve donanımlarla destekleyerek geliştirmeye yönelik yatırımlarımız da devam etmektedir.

KOLİLEME SİSTEMLERİ

KOLİLEME SİSTEMLERİ

KONVEYÖR SİSTEMLERİ

KONVEYÖR SİSTEMLERİ

PALETLEME SİSTEMLERİ

PALETLEME SİSTEMLERİ

STREÇ SARMA MAKİNELERİ

STREÇ SARMA MAKİNELERİ

MAKİNE EMNİYET SİSTEMLERİ

MAKİNE EMNİYET SİSTEMLERİ

ÖZEL ÇÖZÜM VE PROJELER

ÖZEL ÇÖZÜM VE PROJELER

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.