IŞIL MÜHENDİSLİK MAKINA VE İNŞAAT SAN. VE TIC. A.Ş.

1998 yılına kadar İnşaat sektöründe faaliyette bulunan firmamız, sektörde tespit ettiği eksiklik üzerine yeni bir firma kurarak o güne kadar ithal edilen Esnek Hava Kanalları ve Kanal Konnektörü imalatına başlamıştır. Mühendislik becerimizi ve AR-GE yeteneğimizi birleştirerek; üretimde kullanılan makinelerin tasarım ve imalatını kendi bünyemizde gerçekleştirmiş olup, böylece teknolojik olarak sektörün liderliğine de ilk adımı atmış olduk. Başladığımızda 1 adet olan  makine parkımızı bu gün itibari ile yedi 7 adete ulaştırmış bulunmaktayız. Dizayn ve tasarımı bize ait olan bu makinelerin tamamı sektörün kullandığı makinalardan farklı olup verim ve maliyet açısından kayda değer üstünlüğe sahiptir ve bu üstünlük gerek yerel gerekse uluslararası sektörler içinde geçerlidir. Makine parkımız içerisinde; Dünyada ilk olan ve patenti bize ait Kendinden İzoleli Esnek Boru Makinesi Tasarım ve İmalatını yaparak bu makine için TÜBİTAK dan destek aldık ve ayrıca TÜBİTAK tarafından desteklenen yine dünyada ilk patenti bize ait olan Bağlantı Adaptörü İmalatına da başladık. Halen TÜBİTAK tarafından onay gören 1 adet makine projemiz devam ederken 1 adette onay aşamasında olan projemiz bulunmaktadır. Ayrıca KOSGEB tarafından desteklenen Endüstriyel Uygulama Projesi kapsamında Makine parkımıza yeni makineler katarak üretim kapasitemizi artırdık.

Ekim 2012 de ; İstanbul Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen “Metalik Fikirler” adlı Ar-Ge Proje Pazarı adlı etkinlikte Ar-ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve üniversite-sanayi-kamu-girişimci işbirliği ile yüksek katma değerli üretimi ve dolayısıyla ihracatı artırmak amacıyla, kendi alanında rekor bir katılımla 410 projenin yarıştığı etkinlikte IŞIL MÜHENDİSLİK A.Ş. olarak  dünyada ilk ve tek olan Kendinden İzoleli Esnek Hava Kanalı “Artist” ile Çevreci Proje Ödülü’ aldık.

2000 yılından itibaren ihracata da başlayarak firmamızın cirosal büyümesini her yıl yaklaşık %50 artırarak büyüdük. Şu an itibaren 50’ye yakın ülkeye ihracat yapıyor, yurtdışı müşteri portföyümüze yeni müşteriler katabilmek için sektörel yurtiçi ve yurtdışındaki bütün fuarlara katılmaya çalışıyor, profesyonel müşteri temsilcilerimizle pazar payımızı artırmak için çaba sarf ediyoruz. All World Network firmasının uluslar arası platformda gerçekleştirdiği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları ve Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliği ile gerçekleşen All World Live Arabia 500+Turkey  sıralamasında ,Türkiye’nin, 2008-2010 yılları arası istihdam ve satış gelirleri artış hızına göre en hızlı büyüyen şirketleri listesinin oluşturulduğu All World Arabia 500+Turkey sıralamasında IŞIL MÜHENDİSLİK A.Ş. 40. Sırada yer aldı.

Esnek Hava Kanalları

Konnektörler

Bağlantı Aparatı

Montaj Araçları

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.