TEKNOFEST 2019

Ayakları yere basmayan festival TEKNOFEST sürpriz gösteriler, çocukların, gençlerin teknolojie dokundukları etkinliklerle gerçekleştirildi. 1 milyon 720 bin kişinin ziyaret ettiği TEKNOFEST’te bir dünya rekoru kırıldı.

Rusya’dan SU -35’in getirildiği TEKNOFEST alanında Bayraktar AKINCI Taarruzi İHA” ile Cezeri adı verilen “Uçan Araba”nın ilk prototipi sergilendi. TAI/TUSAŞ, Paris Air Show’da sergilediği Milli Muharip Uçak’nın (MMU) Mock-Up’ı Türkiye’de ilk kez TEKNOFEST’te ziyaretçilerle buluştu.

TEKNOFEST’te hazırlanan SAHA İstanbul pavilyonunda, Teknopark İstanbul ile SAHA İstanbul üyeleri Erin Motor, Ordulu Bilgi Teknolojileri, Piri Reis Bileşim Teknolojileri, AFS Hassas Döküm, Bites Savunma, SDT AŞ. Ata Arms, C-Tech Bilişim, Pavotek, Ulak Haberleşme, OBSS Teknoloji ve Altınay Robot’un standları yer aldı.

Türkiye’nin en büyük Kümelenmesi SAHA İstanbul üyesi firmalar da yüzde 100 yerli ve milli sistem ve ürünlerini TEKNOFEST’te hem genç teknoloji tutkunlarına hem de profesyonellere tanıttı.

Savunma, havacılık ve uzay sanayinin önemli firmalarının yer aldığı SAHA İstanbul pavilyonunda yer alan Teknopark İstanbul, ziyaretçileri Nuri Demirağ’ın Nu.D. 36 eğitim uçağının simülasyonu ile karşıladı. Teknoark İstanbul standını ziyaret edenler, VR gözlüğü takarak Nu.D.36’da ayaklarını yerden kesecek bir uçuş deneyimi yaşadı. Uçağı başarıyla kullanan kişilere ayrıca uçuş sertifikaları da verildi.