DSEI 2019’DE 47 TÜRK FİRMASI

Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, aralarında ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi Türkiye’nin dev savunma sanayi firmalarının yer aldığı 21 üyesiyle birlikte DSEI 2019, Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’na katıldı. 10-13 Eylül  2019 tarihleri arasında İngiltere’deki, ExCeL London Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda, Savunma Sanayi Başkanlığı ile birlikte Türkiye’den 47 katılımcı yer aldı.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa Havacılık ve Uzay Kümeleri Birliği’ne üye 2’inci en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, DSEI 2019’da Türk savunma sanayinin potansiyelini uluslararası etkin bir platformda anlattı, kümelenmenin ve firmaların tanıtımını yaptı. Uluslararası network’lerin kurulması için Türk firma yetkilileriyle fuarı ziyaret eden yabancı savunma sanayi temsilcileri arasında B2B görüşmeleri de organize edildi.

Ana teması yeni teknolojiler, sektörler arası iş birliği ve uluslararası iş birlikleri olan DSEI 2019’a Türkiye’den; Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), SAHA İstanbul, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) ve TÜBİTAK Bilgem’in yanı sıra Artron, ASELSAN, Aselsan Sivas, Asfat, Ata Silah San. A.Ş., Ayesaş, Desan Shipyard, Femsan Electric Motors, FNSS, Garanti Giyim, Ges Engineering, Gökser, HAVELSAN, Kolt, Menatek, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), MSI, Norm Technologies, Nurol Makina, Nurol Teknoloji, Ortem, Otokar, Oztek, Papilon, Profen, Repkon, ROKETSAN, Samsun Yurt Savunma, STM, Stoeger Silah Sanayi, Suprobox, TAIS Shipyards, Tekcan(Aksa Run Flat), Timsan, TISAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş., Transvaro, TTAF Defence, Turac, Turmaks, Vestel Savunma, Volt Defence, Yakupoglu ve  Zed firmaları katıldı.