ELEKTROLAND SAVUNMA SANAYİ A.Ş

İletişim

ELEKTROLAND SAVUNMA SANAYİ A.Ş

Elektroland, 1996 yılında elektronik kart onarım ve tersine mühendislik merkezi olarak kurulmuştur.2000’li yılların başına kadar, savunma sanayi ve anayurt güvenliği ile ilgili mevcut ekipmanların revizyonu sağlanmıştır. Daha sonraki yıllarda artan tasarım ve üretim kapasitesi ile birlikte uzaktan kumandalı taşınabilir röntgen kontrol sistemi ve uzaktan kumandalı robotik araçlar gibi benzersiz ürünler geliştirilerek TSK ve EGM bünyesindeki uzman personelin kullanımına sunulmuştur.

Üretim faaliyetlerinin yanısıra mekatronik Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge), Elektroland’ın temel faaliyetleri arasında yer almaktadır. Yangınla Mücadele, Mühimmat İmhası (EOD) ve El Yapımı Patlayıcı (EYP) imhası dahil olmak üzere tüm bomba imha ekipmanları ve donanımları için temel araştırmaların ve yerli ve milli ürünlerin hayata geçirilmesinde son derece hayati rol oynamaktadır.

Ürün Grupları

  • Uzaktan Kumandalı Patlayıcı ve Bomba İmha Robotları
  • Uzaktan Kumandalı Yangına Müdahale Robotları
  • Bomba İmhasında Kullanılan çeşitli Alet ve Ekipmanlar

Sektörü

 Haberleşme ve Anten Sistemleri/  İnsansız Sistem Üreticileri (Kara, Hava, Deniz)/  Robotik Otomasyon/  Savunma Teçhizatları/ Kara Platformları Üreticileri