Berteks Tekstil San.ve Tic.A.Ş.

İletişim

Berteks Tekstil San.ve Tic.A.Ş.

Tekstil sektöründe 1922’den beri faaliyet gösteren Berteks®, üçüncü ve dördüncü kuşakların yönetiminde bir aile şirketi olarak, 98 yıllık birikimi ile sektöründe öncüdür.

Berteks®, yaşam alanları ve  dış mekanlarda yenilikçi ve çağdaş tasarım ürünleri sunmaktadır. Ürün geliştirme felsefesi, yeni mimari akım ve ihtiyaçlara uygun modernize, estetik, teknik  ve konfor üzerine kuruludur. Üretiminin büyük bir oranını ihracat yapan Berteks® , tarihsel olarak elde edilmiş üretim tecrübesini katma değeri yüksek teknik tekstilleri ürünleri üretiminde kullanarak, dünya ihracat pazarından daha fazla pay almayı hedeflemektedir.

Özellikle antibakteriyel, su itici, easy-clean, akustik ve güç tutuşur özellikte üretilen teknik tekstil ürünlerine rekabet gücünü artıracak yeni ürünler eklemek üzerine çalışılmaktadır. Geleneksel tekstil ürünlerinden teknik tekstil ürünlerine geçiş sağlayan Berteks®’te geleceğin ürünleri Ar-Ge merkezinde geliştirilmektedir.

İnovatif ürünlerin sektöre kazandırılmasında öncü bir rol oynayan Berteks®, yerinde Ar-Ge Merkezi’ni dört yıl önce faaliyete geçirmiştir. Böylece, yenilikçi ürün çalışmalarını daha sistematik, proje bazlı hale getirmiştir.

Berteks®, tüm yaşam alanlarında, insan sağlığı üzerinde en etkili etmenlerden olan havanın kalitesini artıracak, fizyolojik ve psikolojik sağlığı etkileyen ses ve gürültüyü kontrol altına alacak, ortamdaki bakterilere ve virüslere karşı koruma sağlayacak sağlıklı ev tekstili ürünlerini sektöre sunmaktadır.

Berteks®, ortam hava kalitesini artıran, havayı temizleyen sağlıklı teknik tekstil ürünleriyle antibakteriyel, antiviral, akustik sorunlar üzerine tüketicilere sağlıklı iç ortamlar vaad etmektedir.

Berteks®, sürdürülebilir dünya düzenini korumak ve karbon ayak izini azaltmak adına, ürettiği kumaşları çevresel bir yaklaşımla ele alır. Çevreci ve yeniden kullanıma uygun ürünlere hem teknik tekstilde hem de ev tekstilinde öncelik vermektedir.

ÜRÜN GRUPLARI

Ev Tekstili

İç Mekan Güneş ve Işık Kontrolü
Dekoratif Perdeler
Döşemelik Kumaşlar
Plise perdeler- Plicell

Teknik Tekstiller


Akustik kumaşlar,
Elektromanyetik Kalkanlama
Dış Mekan Kumaşları,
Hastane ve Hijyenik Tekstiller,
Teermotex,
Taşıt Tekstilleri,
Işık Kontrolü Kumaşları,
Biyobozunur Kumaşlar,
Geri dönüşümlü  (pes) Kumaşlar,
Alevalmaz Kumaşlar,
Güç Tutuşur Kumaşlar

Kaplamalı Kumaşlar

Karartma Kumaşlar
Işık Filtreleme Kumaşları

SEKTÖRÜ

Tekstil

Sektörü

 Boya ve Kaplama/ Tekstil