ALKIN KOMPRESÖR SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

İletişim

ALKIN KOMPRESÖR SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

1990 yılında kurulan ALKIN KOMPRESÖR, İzmir’in Menderes ilçesindeki 3500 m2’si kapalı olmak üzere toplam 16500 m2’lik bir alanda kompresör tasarım ve uretim faliyetlerini sürdürmektedir. Günümüzde farklı sektörlere hitap eden ürünleri, hızlı ve kaliteli servisi, iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı ve artan ihracat kapasitesi ile ALKIN KOMPRESÖR Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kompresör üreticilerinden biri olmayı başarmıştır.

Alkın Kompresör, bilgi ve teknolojiyi birleştirerek katma değeri yüksek ürünler üretmeyi misyon edinmiştir. Nitelikli Ar-Ge Merkezi kadrosuyla müşterilerine yüksek teknolojiye sahip kompresörler üreten şirketimiz, ülkemizin 2023 stratejisi ile hedeflenen yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi için katkı sağlamaktadır. Özellikle, yerli savunma sanayi katkı payının yüksek tutulduğu Milli Gemi (MİLGEM), Amfibi Gemi-Tank Çıkarma Gemisi (LST), Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD), Yeni Tip Karakol Bot (YTKB), Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu (ACMB), Test ve Eğitim Gemisi (TVEG) projeleri için üretmiş olduğu solunum hava kompresörleri, azot üretim sistemi ve dolum istasyonları ile Yerli ve Milli Teknoloji hamlesine çok önemli bir katkı sağlanmıştır.

Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezi olan firmamız, iç piyasaya arzı yanında üretiminin büyük bir kısmını  ABD, Kanada, Fransa, İtalya, İngiltere, Rusya, Endonezya, Kore, Avustralya, BAE, Finlandiya, İsveç gibi yaklaşık 120 ülkeye ihraç etmektedir.

Ürün Grupları

  • Alçak, orta ve yüksek basınç hava kompresörleri tasarım ve üretimi
  • Solunum havası kompresörleri tasarım ve üretimi
  • Azot kompresörleri tasarım ve üretimi
  • Denizaltı kompresörleri tasarım ve üretimi
  • Booster kompresörler tasarım ve üretimi
  • Kurutucular, filtre grupları tasarım ve üretimi
  • Emniyetli dolum kasaları tasarım ve üretimi
  • Azot üretim sistemi tasarım ve üretimi

Sektörü

 Endüstriyel Makinalar ve Üretim Ekipmanları/  Mühendislik